CHP’den MHP’ye 7 yıl sonra ilk ziyaret

MEHTAP GÖKDEMİR / COŞKUN ERGÜL Ankara  – Bu görüşme CHP’den 7 yıllık bir aradan sonra MHP’ye Genel Başkan düzeyinde gerçekleştirilen ilk ziyaret oldu. Bahçeli, Özel’i kapıda karşıladı. Özel, makama önden Bahçeli’nin geçmesi için bir adım geriye çekilirken, CHP liderinin bu jestine MHP lideri de aynı şekilde karşılık verdi. Önden Özel, ardından Bahçeli’nin odaya girmesi sonrası, CHP’li kurmaylar ile Bahçeli’ye karşılamada eşlik eden Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile TBMM İdare Amiri Sermet Atay iki lideri baş başa bıraktı.

45 DAKİKA SÜRDÜ 

45 dakika süren baş başa görüşme sonrası iki lider de basına açıklama yapmadı.  Edinilen bilgiye göre her iki tarafta da “pozitif etkiler bırakan olumlu bir görüşme” ortamı oluştu. Özel’in, “Gelin emeklilerin sorunlarını hep beraber çözelim. Yargıda biriken sorunlar var bunları çözelim. Türkiye’nin normalleşmeye ihtiyacı var” dediği öğrenildi. Özel’in, “Sinan Ateş’in eşi bana geldi. İki tane kızı var. Onların durumunu biz üzüntüyle takip ediyoruz” dediği ifade edildi. Bahçeli ise “Kemal Bey benim sınıf arkadaşımdı. Ben kendisini severim. Ama yıllarca pek böyle hareketli olmayan politika yürüttü. Senin gelmenle beraber bak şimdi kapının önünde bir sürü gazeteci var. Bu bir hareket demektir. Bu hareket, hareketi başlatana yarar” ifadelerini kullandı. 

KARŞILIKLI HEDİYELEŞTİLER

Özel’in görüşmede, Bahçeli’ye oltu taşından tespih ve Manisa mesir macunu; MHP liderinin ise Özel’e, üzerinde “Milliyetçi Hareket Partisi” yazılı, “üç hilalli” çerçeveli bir porselen tabak hediye ettiği öğrenildi.

DERVİŞOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Özel, TBMM Ana Bina’da CHP Grubu ile aynı katta bulunan MHP Grubu’na saat 12.00’de yürüyerek gitti. Özel’e Grup Başkanvekilleri Ali Mahir Başarır ve Gökhan Günaydın, TBMM İdare Amiri Uğur Bayraktutan, Katip Üye Sibel Suiçmez eşlik etti. Özel’in, İYİ Parti ldieri Müsavat Dervişoğlu’nu da ziyaret edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x